Starting Lineups
MLB
June 8th, 2024
PHI Lineup
NYM Lineup
- Kyle Schwarber (L) DH
- J.T. Realmuto (R) C
- Bryce Harper (L) 1B
- Alec Bohm (R) 3B
- Nick Castellanos (R) RF
- Bryson Stott (L) 2B
- Edmundo Sosa (R) SS
- Whit Merrifield (R) LF
- Cristian Pache (R) CF
- Francisco Lindor (S) SS
- Pete Alonso (R) 1B
- Brandon Nimmo (L) LF
- J.D. Martinez (R) DH
- Starling Marte (R) RF
- Mark Vientos (R) 3B
- Harrison Bader (R) CF
- Jose Iglesias (R) 2B
- Luis Torrens (R) C
PHI Lineup
NYM Lineup
- K Schwarber (L) DH
- J Realmuto (R) C
- B Harper (L) 1B
- A Bohm (R) 3B
- N Castellanos (R) RF
- B Stott (L) 2B
- E Sosa (R) SS
- W Merrifield (R) LF
- C Pache (R) CF
- F Lindor (S) SS
- P Alonso (R) 1B
- B Nimmo (L) LF
- J Martinez (R) DH
- S Marte (R) RF
- M Vientos (R) 3B
- H Bader (R) CF
- J Iglesias (R) 2B
- L Torrens (R) C
SF Lineup
TEX Lineup
- Austin Slater (R) RF
- Heliot Ramos (R) CF
- Wilmer Flores (R) 1B
- Matt Chapman (R) 3B
- Michael Conforto (L) LF
- Jorge Soler (R) DH
- Thairo Estrada (R) 2B
- Curt Casali (R) C
- Tyler Fitzgerald (R) SS
- Marcus Semien (R) 2B
- Josh Smith (L) SS
- Adolis García (R) RF
- Nathaniel Lowe (L) 1B
- Ezequiel Duran (R) 3B
- Jonah Heim (S) DH
- Travis Jankowski (L) LF
- Leody Taveras (S) CF
- Andrew Knizner (R) C
SF Lineup
TEX Lineup
- A Slater (R) RF
- H Ramos (R) CF
- W Flores (R) 1B
- M Chapman (R) 3B
- M Conforto (L) LF
- J Soler (R) DH
- T Estrada (R) 2B
- C Casali (R) C
- T Fitzgerald (R) SS
MIN Lineup
PIT Lineup
- Trevor Larnach (L) DH
- Carlos Correa (R) SS
- Royce Lewis (R) 3B
- Max Kepler (L) RF
- Jose Miranda (R) 1B
- Willi Castro (S) 2B
- Byron Buxton (R) CF
- Alex Kirilloff (L) LF
- Christian Vázquez (R) C
- Andrew McCutchen (R) DH
- Bryan Reynolds (S) LF
- Connor Joe (R) RF
- Oneil Cruz (L) SS
- Ke'Bryan Hayes (R) 3B
- Nick Gonzales (R) 2B
- Rowdy Tellez (L) 1B
- Yasmani Grandal (S) C
- Michael A. Taylor (R) CF
MIN Lineup
PIT Lineup
- T Larnach (L) DH
- C Correa (R) SS
- R Lewis (R) 3B
- M Kepler (L) RF
- J Miranda (R) 1B
- W Castro (S) 2B
- B Buxton (R) CF
- A Kirilloff (L) LF
- C Vázquez (R) C
- A McCutchen (R) DH
- B Reynolds (S) LF
- C Joe (R) RF
- O Cruz (L) SS
- K Hayes (R) 3B
- N Gonzales (R) 2B
- R Tellez (L) 1B
- Y Grandal (S) C
- M Taylor (R) CF
ATL Lineup
WSH Lineup
- Ozzie Albies (S) 2B
- Austin Riley (R) 3B
- Marcell Ozuna (R) DH
- Matt Olson (L) 1B
- Adam Duvall (R) RF
- Orlando Arcia (R) SS
- Michael Harris II (L) CF
- Sean Murphy (R) C
- Jarred Kelenic (L) LF
- CJ Abrams (L) SS
- Lane Thomas (R) RF
- Jesse Winker (L) LF
- Eddie Rosario (L) DH
- Luis García Jr. (L) 2B
- Keibert Ruiz (S) C
- Nick Senzel (R) 3B
- Joey Gallo (L) 1B
- Jacob Young (R) CF
TOR Lineup
OAK Lineup
- Davis Schneider (R) LF
- Spencer Horwitz (L) 2B
- Vladimir Guerrero Jr. (R) 1B
- Bo Bichette (R) SS
- Danny Jansen (R) C
- Daniel Vogelbach (L) DH
- Daulton Varsho (L) RF
- Isiah Kiner-Falefa (R) 3B
- Kevin Kiermaier (L) CF
- Abraham Toro (S) 3B
- JJ Bleday (L) CF
- Brent Rooker (R) DH
- Daz Cameron (R) LF
- Seth Brown (L) RF
- Shea Langeliers (R) C
- Tyler Soderstrom (L) 1B
- Zack Gelof (R) 2B
- Max Schuemann (R) SS
TOR Lineup
OAK Lineup
- D Schneider (R) LF
- S Horwitz (L) 2B
- V Guerrero Jr. (R) 1B
- B Bichette (R) SS
- D Jansen (R) C
- D Vogelbach (L) DH
- D Varsho (L) RF
- I Kiner-Falefa (R) 3B
- K Kiermaier (L) CF
- A Toro (S) 3B
- J Bleday (L) CF
- B Rooker (R) DH
- D Cameron (R) LF
- S Brown (L) RF
- S Langeliers (R) C
- T Soderstrom (L) 1B
- Z Gelof (R) 2B
- M Schuemann (R) SS
CHC Lineup
CIN Lineup
- Patrick Wisdom (R) 3B
- Christopher Morel (R) DH
- Cody Bellinger (L) CF
- Dansby Swanson (R) SS
- Ian Happ (S) LF
- Mike Tauchman (L) RF
- David Bote (R) 2B
- Michael Busch (L) 1B
- Yan Gomes (R) C
- TJ Friedl (L) CF
- Elly De La Cruz (S) SS
- Jeimer Candelario (S) 3B
- Spencer Steer (R) 1B
- Jake Fraley (L) RF
- Tyler Stephenson (R) C
- Jacob Hurtubise (L) DH
- Jonathan India (R) 2B
- Will Benson (L) LF
CHC Lineup
CIN Lineup
- P Wisdom (R) 3B
- C Morel (R) DH
- C Bellinger (L) CF
- D Swanson (R) SS
- I Happ (S) LF
- M Tauchman (L) RF
- D Bote (R) 2B
- M Busch (L) 1B
- Y Gomes (R) C
- T Friedl (L) CF
- E De La Cruz (S) SS
- J Candelario (S) 3B
- S Steer (R) 1B
- J Fraley (L) RF
- T Stephenson (R) C
- J Hurtubise (L) DH
- J India (R) 2B
- W Benson (L) LF
SEA Lineup
KC Lineup
- J.P. Crawford (L) SS
- Josh Rojas (L) 3B
- Julio Rodríguez (R) CF
- Cal Raleigh (S) C
- Luke Raley (L) 1B
- Mitch Garver (R) DH
- Dylan Moore (R) LF
- Dominic Canzone (L) RF
- Ryan Bliss (R) 2B
- Maikel Garcia (R) 3B
- Bobby Witt Jr. (R) SS
- Vinnie Pasquantino (L) 1B
- Salvador Perez (R) C
- MJ Melendez (L) LF
- Nelson Velázquez (R) DH
- Adam Frazier (L) RF
- Nick Loftin (R) 2B
- Kyle Isbel (L) CF
SEA Lineup
KC Lineup
- J Crawford (L) SS
- J Rojas (L) 3B
- J Rodríguez (R) CF
- C Raleigh (S) C
- L Raley (L) 1B
- M Garver (R) DH
- D Moore (R) LF
- D Canzone (L) RF
- R Bliss (R) 2B
- M Garcia (R) 3B
- B Witt Jr. (R) SS
- V Pasquantino (L) 1B
- S Perez (R) C
- M Melendez (L) LF
- N Velázquez (R) DH
- A Frazier (L) RF
- N Loftin (R) 2B
- K Isbel (L) CF
BAL Lineup
TB Lineup
- Gunnar Henderson (L) SS
- Adley Rutschman (S) C
- Ryan Mountcastle (R) 1B
- Ryan O'Hearn (L) RF
- Anthony Santander (S) DH
- Jordan Westburg (R) 3B
- Kyle Stowers (L) LF
- Connor Norby (R) 2B
- Cedric Mullins (L) CF
- Yandy Díaz (R) 1B
- Brandon Lowe (L) 2B
- Randy Arozarena (R) DH
- Isaac Paredes (R) 3B
- Josh Lowe (L) RF
- Jose Siri (R) CF
- Taylor Walls (S) SS
- Richie Palacios (L) LF
- Alex Jackson (R) C
BAL Lineup
TB Lineup
- G Henderson (L) SS
- A Rutschman (S) C
- R Mountcastle (R) 1B
- R O'Hearn (L) RF
- A Santander (S) DH
- J Westburg (R) 3B
- K Stowers (L) LF
- C Norby (R) 2B
- C Mullins (L) CF
- Y Díaz (R) 1B
- B Lowe (L) 2B
- R Arozarena (R) DH
- I Paredes (R) 3B
- J Lowe (L) RF
- J Siri (R) CF
- T Walls (S) SS
- R Palacios (L) LF
- A Jackson (R) C
BOS Lineup
CWS Lineup
- Jarren Duran (L) LF
- Enmanuel Valdez (L) 2B
- Rob Refsnyder (R) DH
- Rafael Devers (L) 3B
- Connor Wong (R) C
- Dominic Smith (L) 1B
- Bobby Dalbec (R) RF
- David Hamilton (L) SS
- Ceddanne Rafaela (R) CF
- Corey Julks (R) LF
- Zach DeLoach (L) RF
- Andrew Vaughn (R) 1B
- Gavin Sheets (L) DH
- Paul DeJong (R) SS
- Oscar Colás (L) CF
- Lenyn Sosa (R) 3B
- Danny Mendick (R) 2B
- Martín Maldonado (R) C
BOS Lineup
CWS Lineup
- J Duran (L) LF
- E Valdez (L) 2B
- R Refsnyder (R) DH
- R Devers (L) 3B
- C Wong (R) C
- Do Smith (L) 1B
- B Dalbec (R) RF
- D Hamilton (L) SS
- C Rafaela (R) CF
MIL Lineup
DET Lineup
- Brice Turang (L) 2B
- William Contreras (R) C
- Christian Yelich (L) DH
- Willy Adames (R) SS
- Rhys Hoskins (R) 1B
- Sal Frelick (L) RF
- Joey Ortiz (R) 3B
- Blake Perkins (S) CF
- Jackson Chourio (R) LF
- Matt Vierling (R) 3B
- Riley Greene (L) CF
- Mark Canha (R) DH
- Gio Urshela (R) 1B
- Colt Keith (L) 2B
- Justyn-Henry Malloy (R) LF
- Akil Baddoo (L) RF
- Javier Báez (R) SS
- Carson Kelly (R) C
COL Lineup
STL Lineup
- Charlie Blackmon (L) DH
- Brenton Doyle (R) CF
- Ezequiel Tovar (R) SS
- Ryan McMahon (L) 3B
- Elehuris Montero (R) 1B
- Jacob Stallings (R) C
- Jake Cave (L) LF
- Michael Toglia (S) RF
- Alan Trejo (R) 2B
- Masyn Winn (R) SS
- Alec Burleson (L) RF
- Paul Goldschmidt (R) 1B
- Nolan Gorman (L) 2B
- Nolan Arenado (R) 3B
- Brendan Donovan (L) LF
- Iván Herrera (R) C
- Matt Carpenter (L) DH
- Dylan Carlson (S) CF
COL Lineup
STL Lineup
- C Blackmon (L) DH
- B Doyle (R) CF
- E Tovar (R) SS
- R McMahon (L) 3B
- E Montero (R) 1B
- J Stallings (R) C
- J Cave (L) LF
- M Toglia (S) RF
- A Trejo (R) 2B
- M Winn (R) SS
- A Burleson (L) RF
- P Goldschmidt (R) 1B
- N Gorman (L) 2B
- N Arenado (R) 3B
- B Donovan (L) LF
- I Herrera (R) C
- M Carpenter (L) DH
- D Carlson (S) CF
CLE Lineup
MIA Lineup
- Steven Kwan (L) LF
- Andrés Giménez (L) 2B
- José Ramírez (S) 3B
- Josh Naylor (L) 1B
- David Fry (R) C
- Kyle Manzardo (L) DH
- Will Brennan (L) RF
- Tyler Freeman (R) CF
- Daniel Schneemann (L) SS
- Jazz Chisholm Jr. (L) CF
- Bryan De La Cruz (R) DH
- Josh Bell (S) 1B
- Jake Burger (R) 3B
- Jesús Sánchez (L) RF
- Xavier Edwards (S) SS
- Nick Gordon (L) LF
- Vidal Bruján (S) 2B
- Christian Bethancourt (R) C
CLE Lineup
MIA Lineup
- S Kwan (L) LF
- A Gimenez (L) 2B
- J Ramírez (S) 3B
- J Naylor (L) 1B
- D Fry (R) C
- K Manzardo (L) DH
- W Brennan (L) RF
- T Freeman (R) CF
- D Schneemann (L) SS
- J Chisholm Jr. (L) CF
- B De La Cruz (R) DH
- J Bell (S) 1B
- J Burger (R) 3B
- J Sánchez (L) RF
- X Edwards (S) SS
- N Gordon (L) LF
- V Bruján (S) 2B
- C Bethancourt (R) C
LAD Lineup
NYY Lineup
- Mookie Betts (R) SS
- Shohei Ohtani (L) DH
- Freddie Freeman (L) 1B
- Will Smith (R) C
- Teoscar Hernández (R) RF
- Andy Pages (R) CF
- Miguel Rojas (R) 2B
- Enrique Hernández (R) 3B
- Chris Taylor (R) LF
- Anthony Volpe (R) SS
- Alex Verdugo (L) LF
- Aaron Judge (R) RF
- Giancarlo Stanton (R) DH
- Anthony Rizzo (L) 1B
- Gleyber Torres (R) 2B
- DJ LeMahieu (R) 3B
- Austin Wells (L) C
- Trent Grisham (L) CF
LAD Lineup
NYY Lineup
- M Betts (R) SS
- S Ohtani (L) DH
- F Freeman (L) 1B
- W Smith (R) C
- T Hernández (R) RF
- A Pages (R) CF
- M Rojas (R) 2B
- K Hernández (R) 3B
- C Taylor (R) LF
AZ Lineup
SD Lineup
- Corbin Carroll (L) CF
- Jake McCarthy (L) RF
- Joc Pederson (L) DH
- Christian Walker (R) 1B
- Lourdes Gurriel Jr. (R) LF
- Blaze Alexander (R) 2B
- Eugenio Suárez (R) 3B
- Kevin Newman (R) SS
- Tucker Barnhart (L) C
- Luis Arraez (L) 1B
- Fernando Tatis Jr. (R) RF
- Jurickson Profar (S) LF
- Jake Cronenworth (L) 2B
- Donovan Solano (R) 3B
- David Peralta (L) DH
- Jackson Merrill (L) CF
- Ha-Seong Kim (R) SS
- Kyle Higashioka (R) C
AZ Lineup
SD Lineup
- C Carroll (L) CF
- J McCarthy (L) RF
- J Pederson (L) DH
- C Walker (R) 1B
- L Gurriel Jr. (R) LF
- B Alexander (R) 2B
- E Suárez (R) 3B
- K Newman (R) SS
- T Barnhart (L) C
- L Arraez (L) 1B
- F Tatis Jr. (R) RF
- J Profar (S) LF
- J Cronenworth (L) 2B
- D Solano (R) 3B
- D Peralta (L) DH
- J Merrill (L) CF
- H Kim (R) SS
- K Higashioka (R) C
HOU Lineup
LAA Lineup
- Jose Altuve (R) 2B
- Alex Bregman (R) 3B
- Yordan Alvarez (L) DH
- Jeremy Peña (R) SS
- Yainer Diaz (R) C
- Jake Meyers (R) CF
- Mauricio Dubón (R) LF
- José Abreu (R) 1B
- Chas McCormick (R) RF
- Nolan Schanuel (L) 1B
- Luis Rengifo (S) 3B
- Taylor Ward (R) LF
- Willie Calhoun (L) DH
- Zach Neto (R) SS
- Matt Thaiss (L) C
- Jo Adell (R) RF
- Mickey Moniak (L) CF
- Luis Guillorme (L) 2B
HOU Lineup
LAA Lineup
- J Altuve (R) 2B
- A Bregman (R) 3B
- Y Alvarez (L) DH
- J Peña (R) SS
- Y Diaz (R) C
- J Meyers (R) CF
- M Dubón (R) LF
- J Abreu (R) 1B
- C McCormick (R) RF
- N Schanuel (L) 1B
- L Rengifo (S) 3B
- T Ward (R) LF
- W Calhoun (L) DH
- Z Neto (R) SS
- M Thaiss (L) C
- J Adell (R) RF
- M Moniak (L) CF
- L Guillorme (L) 2B